| Data sheet | |
|---|---|
| Case | Steel |
| Finishing | Shiny/Satin |
| Diameter | Ø 45 mm |
| Case High | 15 mm |
| Glass | Mineral |
| Dial opening | Ø 37 mm |
| Dial | polished in 2 levels |
| Crown | screw-locked steel |
| Buttons | Pressure |
| Case back | screw-tight steel |
| Movement | Cronografo OS20 Miyota |
| Functions | hours, minutes, seconds, date |
| Strap | Genuine leather |
| Buckle | Steel |
| Water resistant | 5 ATM |
| Weight | 89 gr |
| Dial color | Black |
| Dial measures | 22/20 mm |
check_circle
check_circle
Comments (0)
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent