| Scheda tecnica | |
|---|---|
| Case | Steel |
| Finishing | Shiny/Satin |
| Diameter | Ø 31 mm |
| Case High | 8 mm |
| Glass | mineral with lens at 3 o'clock |
| Dial opening | Ø 25 mm |
| Dial | polished with roman numerals and applied stones |
| Crown | screw-locked steel |
| Buttons | |
| Case back | screw-tight steel |
| Movement | 2015 Miyota |
| Functions | hours, minutes, seconds, date |
| Strap | Solid steel |
| Buckle | Steel |
| Water resistant | 10 ATM |
| Weight | 71 Gr |
| Dial color | white/blue |
| Dial measures | 18 mm |
check_circle
check_circle
Comments (0)
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent