| Data Sheet | |
|---|---|
| Case | Steel with unidirectional rotating bezel and aluminum insert |
| Finishing | shiny/satin |
| Diameter | Ø 39 mm |
| Case High | 13 mm |
| Glass | mineral |
| Dial opening | Ø 30 mm |
| Dial | shiny or satin |
| Crown | screw-locked steel |
| Buttons | Pressure |
| Case back | screw-tight solid steel |
| Movement | Movimento cronografo OS20/OS21 Miyota |
| Functions | hours, minutes, seconds, date |
| Strap | polished/satin solid steel |
| Buckle | brushed steel |
| Water resistant | 5 ATM |
| Weight | 152 gr |
| Dial color | Black, White |
| Dial measures | 20/18 mm |
check_circle
check_circle
Comments (0)
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent